מהדמיות פנים למציאות

סטודיו "יוליאנה ריסקוף – אדריכלות | עיצוב | צילום" מציע מגוון שירותים מקצועיים ללקוחותיו בתחום אדריכלות, עיצוב פנים והום-סטיילינג, הכוללים שרטוט אדריכלי של אלטרנטיבות תכנוניות, הדמיות פנים של פרויקטים פרטיים ומסחריים, תכניות אדריכליות לביצוע וכתב כמויות למכרזים בין אנשי המקצוע השונים.

שירותי הסטודיו בתהליך "מהדמיה למציאות":

1. שרטוט אדריכלי

במהלך תכנון ועיצוב פנים של כל פרויקט, הסטודיו מלווה את לקוחותיו ע"י שירותי שרטוט אדריכלי שבו בא לידי ביטוי התכנון האדריכלי החדש והמעודכן של כל פרויקט – פרטי ומסחרי. על-מנת להגיע לתוצאות תכנוניות מיטביות, הסטודיו בדר"כ נותן מספר אלטרנטיבות תכנוניות לכל חלל מתוכנן, במידה וזה אפשרי, ולאחר מספר פגישות עבודה עם הלקוח, ביחד מחליטים איזו אלטרנטיבה תכנונית היא הטובה ביותר עבורו, בהתאם לצרכיו התכנוניים ולתקציב הנתון.

1-1.  שרטוט דירה

כל פרויקט של תכנון ועיצוב פנים של דירת מגורים מתחיל ממדידה מקצועית בשטח של מצב קיים שעל פיה מתבצע לאחר מכן, שרטוט דירה בפורמט ממוחשב-דיגיטלי. לאחר שמתחילים לעבוד, על בסיס שרטוט מצב קיים ממוחשב של הדירה, נערך שרטוט מצב חדש ומעודכן, כולל מספר אלטרנטיבות תכנוניות, ויחד עם הלקוח, נבחרת האלטרנטיבה התכנונית ה"מנצחת" שעל-פיה לאחר מכן, נבנות הדמיות פנים של הפרויקט.

1-2.  שרטוט בית

במקרה של תכנון בית פרטי, תהליך עבודה הוא דומה לזה של דירה, השוני הינו בהיקף גדול יותר של חללים למדידה מקצועית ותכניות של שרטוט בית במצב קיים, רבות יותר. המדידה המקצועית כוללת את כל מפלסי הבית וגם את שטחיו החיצוניים – גינות, מרפסות, חללי שירות חיצוניים, וכו'. לאחר עריכת תכניות מצב קיים, נערכות תכניות מצב חדש ומעודכן של הפרויקט, בהתאם לצרכי הלקוחות ורצונותיהם העיצוביים, כולל אלטרנטיבות תכנוניות אפשריות של כל חללי הבית. לאחר מכן, ביחד עם הלקוח נבחרת אלטרנטיבה תכנונית המיטבית עבורו, ועל-פיה נבנות הדמיות פנים של כל חללי הבית הרלוונטיים.

2. הדמיות פנים

הדמיות פנים אדריכליות פוטוריאליסטיות נבנות כאמור בהתאם לאלטרנטיבה תכנונית נבחרת של תכנון הבית, והן מראות את גודל החללים המתוכננים, את הרצף ואת החיבור ביניהם, את הסגנון העיצובי הנבחר, את החומרים, הצבעים והטקסטורות, את העמדת הריהוט, מיקומי התאורה ואת האיבזור של סגנון ההום סטיילינג הנבחר. באמצעות הדמיות פנים איכותיות, ניתן "להרגיש" את חללי הבית באופן המקסימלי ביותר, להתרשם מתכנון ועיצוב פנים חדשים ומעודכנים, לקחת החלטות תכנוניות ועיצוביות "סופיות" ולהתקדם בצורה מושכלת לשלב תכניות אדריכליות לביצוע.

3. תכנית אדריכלית לביצוע

עריכת תכנית אדריכלית לביצוע זהו שלב חיוני שבו חזון עיצובי ש"קרם עור וגידים" "פוגש" חשיבה אנליטית-שכלתנית עם פרמטרים מדידים, ועל-פיהם נבנה התכנון האדריכלי המדויק והדקדקני של הבית, על שכבותיו השונות והרבות. תכניות אדריכליות לביצוע מיועדות לאנשי המקצוע השונים שתפקידם לבנות ולממש הלכה למעשה, את התכנון החדש והמעודכן. תכניות אדריכליות החשובות ביותר, הינן: תכנית הריסה, בניה, אינסטלציה, חשמל, גבס, אלומיניום, נגרות, ועוד, ולאחר שסט התכניות הללו מוכן, ניתן לעבור לשלב הבא שהוא – עריכת כתב כמויות למכרז בין אנשי ביצוע השונים.

4. כתב כמויות

כתב כמויות למכרזים בין אנשי המקצוע השונים, נערך כאמור לאחר סיום עבודת הסטודיו על סט תכניות אדריכליות לביצוע, והוא שלב שבו מסוכמות כל הכמויות של התכניות לביצוע, לשם תמחור עבודות הבניה והשיפוצים. אם שלב הדמיות פנים זהו שלב ה"חזון העיצובי" ובו ניתן לפנטז ולחלום, שלב כתב כמויות זהו שלב ה"מתמטיקה" של ביצוע הפרויקט, והוא מועבר לתמחורים לאנשי הביצוע השונים לשם הערכת תקציב מדויקת של הפרויקט, לפני שהוא מתחיל. לפיו ניתן לדעת כמה יעלה לנו לבנות כל דבר ודבר ומה תהיה ה"שורה התחתונה" של מחירי עבודות הבניה והשיפוץ בסוף תהליך הביצוע.

5. פיקוח עליון אדריכלי

לאחר קבלת הנתונים הכמותיים של מחירי הביצוע, משווים בין מחירי אנשי הביצוע השונים, מחליטים מי מבצע את עבודות הבניה השונות בהתאם למחיר ולאמינות, סוגרים את כל הפרטים הטכניים ויוצאים לדרך מרגשת של מימוש החלום העיצובי! הסטודיו מלווה את לקוחותיו בשלב של בחירת אנשי הביצוע המתאימים והטובים ביותר, מבצע פיקוח אדריכלי עליון על ביצוע עבודות אדריכלות ועיצוב פנים בשטח בהתאם לתכניות אדריכליות לביצוע שנמסרו לקבלן המבצע, ומסייע בלקיחת החלטות מושכלות בכל הנושאים המקצועיים הנוגעים בתכנון, עיצוב פנים וביצוע הפרויקט בפועל.

6. סיורי רכישות בחנויות – שלב א' + שלב ב'

במהלך כל תהליך התכנון והעיצוב של כל פרויקט, הסטודיו מלווה את לקוחותיו בסיורי רכישות בחנויות ואצל ספקים רלוונטיים. ליווי מקצועי של סיורי רכישות בא לידי ביטוי בשני מועדים: סיורי רכישות = שלב א' – המתרחש בזמן תהליך תכנונו ועיצובו הייסודי של הפרויקט, ובו האדריכלית יוליאנה ריסקוף מלווה את לקוחותיה בבחירת האלמנטים המבניים/התכנוניים הגדולים של הפרויקט, כגון: מטבחים, ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, ועוד, לפי הצורך. מועד סיורי רכישות = שלב ב', מתרחש בדר"כ אחרי תחילת עבודות הביצוע בפרויקט, ובו האדריכלית יוליאנה ריסקוף מלווה את הלקוח בבחירת האלמנטים העיצוביים המשלימים, כגון: חיפויים דקורטיביים, גופי תאורה, ריהוט, איבזור, ועוד, לפי הצורך, ועד הפרט האחרון.

11

לקביעת פגישת ייעוץ ומענה לכל שאלה:

054-4472418    |    arch@riskoff.co.il

תמיד חלמתם על תכנון ועיצוב הבית?
מעוניינים לראות הדמיה אדריכלית של ביתכם החדש?

"המסע" המשותף שלנו מתחיל משיחת טלפון ראשונה שבה תספרו על הפרויקט שלכם, ובה נקבע פגישת היכרות אישית לדבר על הצרכים התכנוניים והעיצוביים של הבית שלכם, באופן אישי וייסודי. משם נמשיך למימוש מעשי לחלומכם העיצובי.

צרו קשר ובואו נתחיל לעבוד!

לקביעת פגישת ייעוץ ומענה לכל שאלה:

054-4472418    |    arch@riskoff.co.il

11